Home staging - ukázka práce

Kvalitní prezentace je základ úspěchu

Home staging je příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem a její profesionální prezentace na realitním trhu. Home staging se zaměřuje na nemovitosti určené k prodeji nebo pronájmu. Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců a to především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku a barevně sladěných doplňků, nastavení osvětlení a odstranění všech negativních elementů, které by potenciálnímu zájemci ztěžovaly představu, že by právě tady mohl bydlet.

Největší uplatnění nachází Home staging u obývaných nemovitostí určených k prodeji nebo pronájmu. Další možností jsou prázdné byty nebo domy a to novostavby či starší nemovitosti. Prokázalo se, že zařízené byty se prodávají rychleji, než byty prázdné. 

Varianty home stagingu jsou různé. Někde stačí pouze úprava stávajícího vybavení. Někde je třeba nechat nemovitost vybavit pro lepší představu zájemců pouze na focení, někde se vybavení pronajímá i na celou dobu prodeje a je tedy k dispozici při prohídkách. Další variantou je virtuální staging. Je vždy na zhodnocení zkušeného oka makléře, jakou variantu vybere. 

 

Pokud se například prodává nemovitost k rekonstrukci, nemusí mít klienti vždy představu, co a jak by s takovou nemovitostí mohli udělat, jak by mohla vypadat.

Proto nechávám vypracovat "Virtuální staging", kdy architekt do prázdné místnosti navrhne vhodné řešení. Nebo pokud je nemovitost zařízena, vytvoří se místnost úplně znovu a do ní se potom vloží možné řešení.
Tímto způsobem se dá vytvořit i vzhled celého domu, měnit půdorys domu a podobně.

Cílem není podsouvat zájemcům realitu, která zde ve skutečnosti není, ale pomoc vidět potenciál nemovitosti.

Výsledkem je přilákání více zájemců, urychlení prodeje, spokojení prodávající i kupující.

Kontakt

E-mail
info@sarkakubistova.cz
Telefon
+420 602 441 435