10 způsobů, jak poznat, že jste našli ten pravý dům

18.10. 2019Sarka

Je normální mít strach z toho, že se při nákupu nemovitosti špatně rozhodnete. Mnoho kupujících domů přemýšlí, jak poznají, že našli ten pravý domov.

Zde jsou 3 základní věci, které byste měli vědět o hledání správného domu:

1. správný realitní makléř na Vás nikdy netlačí.

2. instinktivně to poznáte.

3. nečekáte s rozhodnutím, víte to hned, věříte svým instinktům a nechcete o dům přijít.

Nejste totiž jediný kupující, který hledá dům s konkrétními kritérii.

Většina požadavků kupujících se shoduje. Chtějí dům s menší zahrádkou, hodně světlý, s moderní kuchyní, prostorným obývacím pokojem, dvěma dětskými pokoji a menší ložnicí. V blízkosti domu by měla být veškerá občanská vybavenost, školy, školy, sportoviště, nákupní centra a autobusová nebo vlaková zastávka.

Poslední věc, kterou chcete slyšet od realitního makléře, je, že jiný kupující učinil nabídku a ta byla prodávajícími přijata těsně před Vámi. Stává se to stále. Když najdete ten pravý dům, kupte ho.

10 způsobů, jak zjistit, že jste našli ten pravý dům

1) Chcete jít dovnitř

Cítíte se dobře již před domem, když stojíte na chodníku? Nebo se Vám více libí domy okolo? To může být znamení. Umíte si představit, že zde budete každý den parkovat auto nebo vycházet s dětmi na výlet?

2) Dům vás osloví ve chvíli, kdy vstoupíte

Do tří sekund od vstupu do domu budete vědět, zda je to zde příjemné a uklidňující nebo naopak. Zve vás dům k prozkoumání? Cítíte se, dobře, správně? Jako doma? Pak to asi je Váš budoucí domov.

3) V koupelně se cítíte dobře

Někdy se kupující cítí v koupelně tak nepříjemně, že do ní nevstoupí. Bojí se dotknout se podlahy koupelny. Stojí venku, drží rám dveří a na okamžik vstrčí hlavu dovnitř. Pokud můžete jít do koupelny a cítíte se nuceni otevřít sprchové dveře nebo se dotknout obkladu, to je váš dům.

4) Zastáváte se domu

Možná váš makléř upozorní na vadu a řekne: „V kuchyňském dřezu je skvrna,“ a vy ho chcete plácnout, za to, že řekl něco ošklivého o tomto domě. Chcete bránit všechny nedostatky, které vidíte. Pokud dokonce sami vidíte nedostatky a nevadí Vám nebo na nich nezáleží – zamilujete se.

5) Začnete si představovat uspořádání nábytku

Pokud vejdete do hlavní ložnice a dokážete si okamžitě představit svou postel proti konkrétní zdi, může to být váš dům. Pokud zjistíte, že si myslíte, že okno v obývacím pokoji je perfektním místem pro vánoční strom, už je jasno.

6) Představujete si, jak malujete zeď svou oblíbenou barvou

Možná tmavě fialová není vaše oblíbená barva. Možná je modrá. Možná si myslíte, že ty fialové stěny v dětském pokoji by vypadaly lépe v bledě modré barvě. Možná znáte i název barvy, kterou chcete použít, protože jste si již procházeli katalogy a tento domov by mohl vypadat právě jako jeden z katalogu.

7) Dům vyhovuje vašim základním potřebám

Dům nemusí zasáhnout všechny odrážky na vašem seznamu, ale splňuje základní požadavky. Dům má počet pokojů a prostor, který potřebujete. Možná nemá garáž a v záblesku osvícení si uvědomíte, že nákup domu s garáží není tak důležitý. Možná si najednou uvědomíte, že byste mohli garáž postavit. Dobré je být flexibilní a mít představivost, pokud jde o to, které nedostatky a jak řešit.

8) Chcete se přestat dívat na jiné domácnosti

Všechny ostatní domy, na které jste se dívali, již na vás nepůsobí. Další domy na seznamu se zdají být zanedbatelné. Domovy, které jste dříve ohodnotili číslem 8, nyní navíc klesly na hodnocení č. 2. Cítili byste se jako zrádce tohoto domu, kdybyste šli navštívit jiné domy. Tak to je ono.

9) Nemůžete se dočkat, až se budete moci pochlubit svým přátelům

Není neobvyklé, když před dokončením prohlídky domu vyfotíte několik fotografií, které chcete nahrát na Facebook nebo Instagram. Děláte více a více fotografií a než se nadějete, máte stovky fotografií.

10) Každá myšlenka ve vaší mysli vám říká, abyste si tento dům koupili

Kromě této otravné malé myšlenky, která říká, že byste měli počakt – každá jiná myšlenka ve vaší hlavě říká, že je to pro vás dokonalý dům. Kromě vlastnictví tohoto domu nemůžete myslet na nic jiného. Večeře? Kdo potřebuje jíst? Potřebujete tento dům. Ano, tohle je Váš dům.

Pokud to cítíte, tak je to ono. Nenechte se přemluvit příbuznými nebo přáteli, oni v domě nebyli a nebudou v něm bydlet. Pokud si nejste jisti a potřebujete další názor, tak to pravděpodobně nebude ono.

Není nic špatného na tom, vzít si s sebou na prohlídku odborníka, který Vám potvrdí, že Vaše dojmy a pocity jsou správné a dům je v pořádku nebo se dají jeho nedostatky jednoduše řešit.